Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto (3)

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto 

Kui öeldakse, et ilu peitub vaataja silmades, võiks järeldada, et antud asi võibolla kellegi silmade jaoks üldse ilus ei olegi. Mercedes-Benz 190 SL on nii ilus kõigi silmis, et eelmainitud ütlus muutub tähtsusetuks.


See auto sündis ideest tuua sõjajärgse läänemaailma õidepuhkemise ajajärk autotööstusesse. Tuletada inimestele taas meelde sportlikkust ja luksust. Ralliradadel uhkeid võite noppinud MB 300 SL (W194) andis selleks esimese tõuke.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Sakslaste juudipogrommide tõttu sõja jalust Ameerika ühendriikidesse põgenenud Maximilian E. Hoffmann oli uuel mandril väga edukas autoärimees ja MB oli üks tema müügiartikleid. Just Hoffman tegi MB juhtkonnale ettepaneku 1952. aastal Carrera Panamericana kaksikvõidu toonud kajakatiibadega auto seeriatootmisse tuua.

Edukat ärimeest võeti tõsiselt kuulda. Nii, nagu ilma Emil Jellinek’ita poleks Mercedest, poleks Hoffmanita SL-klassi. Kiiresti hakati kajakatiibsest võidusõiduautost tänavakõlbulikku versiooni arendama. Sellest oli tulemas puhtakujuline sportauto, isegi superauto.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Aktiivse autode maaletoojana teadis Hoffman, et sõjajärgne Ameerika soovis aina rohkem lahtiste autodega sõita. Gullwingist inspireeritult hakati just tema õhutusel ka rodsterit konstrueerima. See oli algus 190 SL roadsteri väljatöötamisele. Autol kasutati pilkupüüdva kajakatiibse sportlase väliskuju järgi ehitatud MB 180 (W120)tehnilisi lahendusi. Õige pea tegi firma juhatus selgeks, et 190 SL ei tule sportauto, pigem sportlik, pigem gran tourismo, matkaauto. MB tutvustas autot kui sõidukit, mis pole mõeldud ainult leedidele.

Kindlasti on 190 SL oma lahja mootoriga ülimeheliku 300 SL-i õrn vari, kuid väljanägemiselt on ta nii ajatu, nii moodne klassik, et kindlasti mitte ei saa teda liigitada naisteautoks.

Ta on üle kõikidest liigitustest. Ja kõike seda hetkest, mil ta sündis. Esmaesitlus oli loomulikult ookeani taga, 1954. aasta New Yorgi autonäitusel, koos Gullwingiga. Kohe esimesest päevast peale rääkis press ainult auto ilust. 1955 aasta Motor Revue konstanteeris: kuhu iganes 190 SL ilmub, ta tähelepanu endale tõmbab. Kui katus alla lasta, on ta otsesõnu lihtsalt ilus.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Nõnda ei jäänud ka meile märkamata, et Eesti teedelegi on ilmunud vähemasti paar 25 881-st toodetud 190 SL-ist. Tänu kohalikule MB diilerile Silberautole saame musta värvi, hiljuti ka mustad uunikumi registreerimismärgid saanud iludusele päris naha alla pugeda.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto


Proovisõidu hetkeks on juba kuu aega olnud sügis. Endale kipub külm naha vahele pugema küll, kuid sellele käega lüües koorime rodsteri siiski riidest lahti. Endale paneme kasuka selga.

Tõesti, ilma presentkatuseta on see imemadal auto väga, väga ilus. Vaimustav madal istumine tee peal. Tunne, nagu võiks teiste autode alt läbi sõita.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Must värv sobib ideaalselt, toob kõik kroomliistud ilusti esile. Kroomi on rohkem, kui kajakatiibadega superautost suuremal vennal. Muuhulgas ka rattakoobaste ülaservi sirgeks lõikavate ääriste peal. Need on väga ootamatud elemendid muidu nii ümara ja voolujoonelise auto juures. Tänu neile kroomdetailidele eristuvad esimesed SL-id (Sport Leicht - saksa k. sportlik ja kerge) teistest ja on meeldejäävad.

Muide, näituseautol liiste esialgu tagarataste kohal polnudki, auto ninagi oli veidi erinev. Seeriatootmisse läks 190 SL aga just sellisena, nagu 1961. aasta isend millega sõita saime.

Kujundusdetailidest on märkimist väärt veel SL-i uutmoodi iluvõre, millel esilaternate suurune tähemärk keskel. See on minu jaoks alati Mercedese üks ilu võti olnud. Tegi nukraks, kui mingil vahepealsel perioodil sellist lahendust enam ei kasutatud ja nüüd on süda rahul, et see kõikide uudismudelite võredele tee tagasi on leidnud.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Sügis on sedavõrd jahe, et käivitada tuleb autot tooreklapiga mängides. Sõitki käib algul turtsuva mootoriga. Autol on olemas ka kuumkäivitusklapp, mis hõlbustab juba pikemalt töötanud mootori käivitamist pärast väikest pausi.

Reasneljane mootor arendab 105 hobujõudu. Tahtmatult meenub viimatine uunikumikogemus Jaguariga XK120-ga, kus kiirendus lausa hõiskama võttis. 190 SL-i roolis tekib kähku salasoov hoopis 300 SL-i jõudu tunda saada. Kuid rõhk on hoopis muul, pigem rahulikul defileerimisel – inimeste ilumeel ei ole 60 aastaga muutunud – möödujate imetlus, naeratused. Lehvitatakse ja signaalitatakse.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Inimesed tulevad Toompeal järjest kui kuutõbised fotografeerimiseks töötava mootoriga tühjalt poseeriva auto ümber. Meie pildistamissoovist mõni meeter eemal ei teinud suurt keegi välja. Mindi kui magnetist tõmmatuna rodsteri juurde, vaadatakse sisse, pildistatakse eest ja tagant, koos enda ja kaaslasega. Mercedese ilu on lummav!

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Ilu pole vaid väline. Armatuurlaud ja elevandiluu karva suur rooliratas lummavad juhti kohe. Madal esiklaas ja selle all asuvas tahavaatepeegel. Pisike mehhaaniliselt üleskeeratav kell kindalaeka kaanel ja täiesti perfektselt töötava raadio kohal asetsev klapiga salongivalgustus on samaaegselt nii armsad kui stiilsed.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Kausjad istmed ja istumine peaaegu põrandal sunnivad jalgu pikalt-pikalt ette sirutama. Olematu külgtugi võimaldab kiiremates kurvides toetuda kaassõitjale. Loomulikult puuduvad ka turvavööd.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto


Kui küljeaknad üles kruttida, muutuvad tuulte suunad salongis, tunda on soojendustki. Hea kasukaga aga võib kuumade emotsioonide toel ilmselt terve talve ka külmas ilmas katust kasutamata sõita.

Nagu esialgu külmast turtsuv mootor soovib tooreklapiga millimeetrimängu, nii tahab ka käigukang rahulikku ja õrna lülitust, et käike mitte valesti sisse lükata.
Sõit on aga tõeliselt vetruv ja mugav. Kõrged rehvid on suured ja pehme vedrustus muudavad isegi munakiviteel liikumise hõljuvaks.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Igapäeva autoks pakkus nii mõnigi kriitik 190 SL-i 1950-ndate ameeriklastele. Iseenesest on tagavararatast peitev pakiruum on küll madal, kuid väga pikk ja lai. Katuski kokkuvolditud katuski ei poe sinna peitu, vaid tuleb pakkida eraldi sahtlisse. Sobiks justkui igapäevasõitudeks, sest istmete tagagi on veel piisavalt palju ruumi kottide jaoks.

Mercedes-Benz 190 SL - Lääne-Saksa auto

Minu jaoks peitub kõige lahedam asi siiski mootoriruumis. Tootjamaa silt „Made in West Germany“. See on riik, mis tekkis pärast viimase maailmasõja kaotust. Ja 190 SL on lapsuke, mis sündis kaotusvaludest. Ikka ununeb, et veel alles hiljuti ei olnud ühtset Saksamaad, vaid oli Ida ja Lääs. Olid koledad autod ja ilusad. Elu on ikka naljakas, veider aga õnneks ka ilus.

KOMMENTAARID

Ants 14. november 2014  18:36 Ebasobiv kommentaar
Muidu kõik tip-top aga oleks tahtnud klaveriasemel auto oma aariat kuulata videos.
W117 16. november 2014  12:10 Ebasobiv kommentaar
See läkiläkiga jõmm küll sellisesse autosse ei kuidagi ei sobi. Kui vennad käsevad artkleid vorpida, siis võibolla pajataks millestki maalähedasemast? Auto liigutamine siinmaa registrisse jätab kuidagi sõjajärgse trofeekogumise mulje, ses osas võib selle sisutühja jutu lõppu isegi laikida.
Hr Klemm 19. november 2014  22:11 Ebasobiv kommentaar
Mage lugu, et Silberist võetud auto ja spidomeeter ei tööta, selle võiks Silberi mehed ikka korda teha, kui kõik muu on nii üles vuntsitud.
Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Tehnika TV - GoPro Hero 8 Black ja Max

Tehnika TV - GoPro Hero 8 Black ja Max

GoPro uus mudelivalik toob palju muutusi. Kui toredad need muutused on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLS

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLS(26)

Linnadžiipide S-klass ehk Mercedes-Benz GLS on nüüd uus nii sisult kui ka vormilt. Ja muuhulgas on see auto nüüd veel suurem nii välis- kui ka sisemõõtmetelt.  Pikk sai veel pikemaks - teljevahele lisandus ...

Tehnika TV - Juhtmevabad kõrvaklapid

Tehnika TV - Juhtmevabad kõrvaklapid(12)

Tegelikult oleks õige öelda: juhtmevabad kõrvapealsed aktiivse mürasummutusega kõrvaklapid hinnaga 130 kuni 499 eurot. Milline on vanade ja noorte esikolmik, selgub saatest. Jaanuarikuu Digist selgub aga nii ...

Motors24 proovisõit - Mazda CX-30

Motors24 proovisõit - Mazda CX-30(12)

Kui on vaja Mazda CX-3 ja CX-5 vahele üks uus mudel juurde tekitada, siis mis sellele nimeks panna? Võib kõlada uskumatuna, aga õige vastus on siinkohal CX-30 ja tegelikult on selliseks nimevalikuks ka ...

Tehnika TV - DJI Mavic Mini

Tehnika TV - DJI Mavic Mini

Peale pikemat pausi on DJI-l taaskord ette näidata uus droon. Kui hästi õnnestub selle käsitsemine droonikaugeks jäänud inimestel, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Renault Clio 5

Motors24 proovisõit - Renault Clio 5(18)

Uus, viienda põlvkonna Renault Clio näeb välja üsnagi sarnane eelmise ehk neljanda põlvkonna Clioga - tegelikkuses on aga tegu täiesti uue autoga, mis erinevalt paljudest teistest uutest automudelitest on ...

Tehnika TV - Huawei Mate 30 Pro

Tehnika TV - Huawei Mate 30 Pro(2)

Telefon, mida osta ei saa, on nüüd kohale jõudnud. Aga kui saaks, kas peaks, selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - BMW 745Le iPerformance

Motors24 proovisõit - BMW 745Le iPerformance(21)

Kui sageli võib kuulda ütlust, et vaadake uut S-klassi ja siis saate teada, kuhu automaailm lähiaastatel suundumas on, siis tegelikult võib ka nii A8-l kui ka 7. seerial uusi ja huvitavaid tehnilisi lahendusi ...

Tehnika TV - Huawei Watch GT2 nutikell

Tehnika TV - Huawei Watch GT2 nutikell(1)

Kas Huawei uues nutikellas on rohkem nutti või sporti, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Passat Alltrack

Motors24 proovisõit - Volkswagen Passat Alltrack(59)

Passat Alltrack on paar sentimeetrit kõrgema kliirensi, alati universaalkere ja nelikveoga Passat. Aga see roheline Alltrack on hiljuti mudeliuuenduse läbinud kõige uuem Passat.  Kõik on ...

Tehnika TV - Televiisorid

Tehnika TV - Televiisorid(6)

Kas ULED, OLED ja QLED on peaaegu üks ja sama? Kas vähem kui 1000 euroga saab hea 55 tollise teleri? Kas telerit on üleüldse vaja? Mõned vastused selguvad saatest, aga pikemalt saab televiisoritest lugeda ...

Motors24 proovisõit - Lincoln Navigator Black Label

Motors24 proovisõit - Lincoln Navigator Black Label(52)

Lincoln Navigator on Cadillac Escalade'i kõrval auto, mis on hea näide ehedast Ameerika luksusdžiibist. Kuidas sõidab suur, väikese stuudiokorteri mõõdus linnamaastur, selgub saatest.  Proovisõiduauto ...

Tehnika TV - OnePlus 7T

Tehnika TV - OnePlus 7T(2)

Palju on OnePlusil plusse ja kas leiduvad ka mõned miinused, selgub tänasest saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Golf GTI TCR

Motors24 proovisõit - Volkswagen Golf GTI TCR(18)

Volkswagen GTI on teiste kiirete ja kuumade esiveoliste luukpärade kõrval veidi varju jäänud nii sõiduomaduste kui ka jõunumbrite poolest. Seega otsustas nüüd, napilt enne 8. põlvkonna esitlust, esiveolisele ...

 
Tehnika TV - iPhone 11

Tehnika TV - iPhone 11(6)

Loomulikult teeb iPhone 11 väga ilusaid pilte ja on üldse äge telefon, aga. Mis on need agad ja palju neid on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volvo XC90 T8 Twin Engine

Motors24 proovisõit - Volvo XC90 T8 Twin Engine(15)

Volvo XC90 teine põlvkond oli esimene "uue ajastu" Volvo, mis sai kohe vägagi populaarseks ning pälvis kiirelt ka kena portsu erinevaid auhindasid. Paraku, nagu esimeste vasikatega ikka, olid ka uuel XC90-l ...

Tehnika TV - Sony Xperia 5

Tehnika TV - Sony Xperia 5

Sony on tagasi uue ja sileda telefoniga, millega saab muuhulgas filmida nii nagu kinokaameratega. Kuidas see päriselt õnnestub, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass(11)

V-klass sai hiljutise mudeliuuenduse käigus ühe väga olulise täienduse, mis muutis selle bussi palju paremaks. Mis see täpsemalt on, selgub saatest.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Mercedes-Benz V ...

E-liikurite hooaja lõputreff "Electrified"

E-liikurite hooaja lõputreff "Electrified"(2)

Kui sinu liikumisvahendite hulka kuulub elektritõuks, elektriratas, elektrirula, üherattaline, Onewheel või mistahes muu personaalne elektriliikur, oled oma (e-)sõbraga väga oodatud e-liikurite hooaja ...

Tehnika TV - Samsung Galaxy Note10+

Tehnika TV - Samsung Galaxy Note10+(3)

Laupäeval 12. oktoobril kell 12 on kõik elektriliikurite omanikud oodatud siia üritusele.  Aga miks tuleb Samsung Galaxy Note 10 asemel osta Samsung Galaxy Note 10+, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Ford Ranger Wildtrak

Motors24 proovisõit - Ford Ranger Wildtrak(29)

Ford Ranger on VW Amaroki kõrval üks kastikatest, mis on saadaval ka vägagi edevas varustuses ning mida võib julgelt nimetada ka elustiiliautoks. Aga käesoleva mudeliuuenduse kõige suurem uudis on hoopis selle ...

 
Tehnika TV - Insta360 Evo ja One X minikaamerad

Tehnika TV - Insta360 Evo ja One X minikaamerad(2)

Tänases saates selgub muuhulgas, miks droone enam vaja pole ja kuidas 360 kraadi ulatuses nägevast Insta360 One X-st kiirelt Insta180 One X teha.

Motors24 proovisõit - Porsche 718 Cayman GTS

Motors24 proovisõit - Porsche 718 Cayman GTS(3)

Kuna "pisikesi" Porschesid ehk Caymani ja Boxsterit nimetatakse rahvasuus vahel ka säästu-Porschedeks, siis otsustasime välja uurida, et kuidas siis lood tegelikult on. Fakt on see, et hinnapoolest on Cayman ...

Tehnika TV - GPad Svan elektritõuks

Tehnika TV - GPad Svan elektritõuks

Lõpuks on Ninebot ES1 saanud endale kodumaise konkurendi. Kas konkurent on ilusam või aeglasem, selgub saatest. Muuhulgas uurisime ka möödakäijatelt, mida nad üleüldse elektritõuksidest arvavad.

Motors24 proovisõit - Škoda Scala

Motors24 proovisõit - Škoda Scala(21)

Kuigi uued Škoda mudelid saavad pea alati kiidusõnu, on nende tooteportfellis senimaani olnud ka üks igatpidi märkamatu Rapid. Nüüd on otsustanud Škoda ka selle segmendi käsile võtta, tuues turule uue Scala, ...

Tehnika TV - Onewheel

Tehnika TV - Onewheel

Lõpuks on saatesse jõudnud üherattaline rula nimega Onewheel. Millele Kaspar proovib peale astuda, aga Glenile tuleb hoopis pisar silma – miks, selgub saatest. 

Motors24 proovisõit - Renault Megane R.S. Trophy

Motors24 proovisõit - Renault Megane R.S. Trophy

Megane R.S on saanud veel võimsamaks ja kiiremaks ning lisanime Trophy - ikka selleks, et Honda Civic Type R-iga veel jõulisemalt rinda pista.  Trophy tähendab ka seda, et see 1.8-liitrine mootor sai ...

Xtra Motors - Mercedes-Benz Star Experience 2019

Xtra Motors - Mercedes-Benz Star Experience 2019

Silberauto ja Mercedes-Benz korraldasid ka sellel aastal proovisõidupäeva, mis kandis nime Mercedes-Benz Star Experience. Nagu heaks tavaks saanud, siis oli proovimiseks nii AMG mudelid ringrajal kui ka muudki ...

 
Tehnika TV - IFA 2019

Tehnika TV - IFA 2019(5)

Täna saab läbi järjekordne IFA ja Glen on järjekordselt Berliinist tagasi asjade ja juttudega.

Motors24 proovisõit - Seat Tarraco

Motors24 proovisõit - Seat Tarraco(22)

Tarraco on esimene linnadžiip Seati valikus, millel saab näha autotootja värsket disainikeelt ning millel on valikus ka 7 istekohta.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Seat Tarraco 2,0 TSI ...

Tehnika TV - Citycoco elektriroller

Tehnika TV - Citycoco elektriroller(1)

E-roller andis meile proovimiseks ühe paksurattalise elektriliikuri, millel nimeks Citycoco CP-1. Kuidas proovimine läks, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne Turbo Coupé

Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne Turbo Coupé(14)

Kaspar on senimaani alati rääkinud, et Porsche Cayenne on üks kõige parem linnadžiip. Aga paraku pidi ta oma arvamust hiljuti muutma, sest tegelikult on üks teine džiip veel parem kui Cayenne..    ...

Truck Motors - uus Mercedes-Benz Actros

Truck Motors - uus Mercedes-Benz Actros(1)

Uue Actrose suurimaks väliseks uuenduseks on kindlasti suurte küljepeeglite kadumine ning nende asendamine kaamerate ja ekraanidega. Aga see pole sugugi ainus uuendus, sest auto on saanud ka palju targemaks ja ...

Bike Motors - Honda Gold Wing Tour DCT

Bike Motors - Honda Gold Wing Tour DCT(5)

Honda "kaherattaline auto" on nüüd väiksem ja kiirem. Aga kas ka parem?

Tehnika TV - Sony ja Sennheiser

Tehnika TV - Sony ja Sennheiser

Vaatamata kilomeetripikkustele nimedele, on tuliuued Sony WF-1000XM3 ja vähem-uued Sennheiser Momentum True Wireless väga miniatuursed kõrvaklapid ehk moodsalt väljendudes nuppkuularid. Sony on neisse ...

 
Motors24 proovisõit - Jeep Wrangler

Motors24 proovisõit - Jeep Wrangler(1)

Jeep Wrangler on üks legendaarne maastikuauto, mis on tuntud oma heade maastikuomaduste, aga ka kohati robustsevõitu sõiduomaduste poolest. Uus mudel on nüüd küll väidetavalt oluliselt kasutajasõbralikum, aga ...

Truck Motors - Scania Driver Competition 2019 finaal

Truck Motors - Scania Driver Competition 2019 finaal

Risto, kes armastab aeg-ajalt veokijuhtide võistlustel käia, osales ka sel kevadel Scania Eesti poolt korraldataval Scania Driver Competitionil. Seal läks tal seekord aga suisa nii hästi, et Eesti esinumbrina ...

Tehnika TV - GPad Evo Max ja GPad Blade rulad

Tehnika TV - GPad Evo Max ja GPad Blade rulad

GPad on valmis saanud kaks uut rula, millest üks on kiire ja teine on ilus. Kui kiire ja kui ilus, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5

Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5(15)

Volvo sõnul on S60 puhul tegemist eelkõige juhile orienteeritud autoga. Ja see on ilmselge vihje, et kuulsale Saksa kolmikule on proovitud taaskord konkurenti luua.  Nagu tavaks saanud - 2-liitrine ...

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL(1)

Google Pixel 3 ja 3 XL olid, või õigemini on väga head nutitelefonid. Aga mitte just liiga odavad. Seda viga proovis Google parandada a-nimeliste säästuversioonidega. Kui hästi see õnnestus, selgub saatest.

Tehnika TV - Honda Super Cub

Tehnika TV - Honda Super Cub(3)

Rohkem kui sada miljonit inimest on otsustanud, et just see kaherattaline liikur on nende jaoks parim. Kas nad tegid ka hea otsuse, võib selguda saatest.

Motors24 proovisõit - Porsche 911 Carrera 4S

Motors24 proovisõit - Porsche 911 Carrera 4S(16)

See võib tunduda küll uskumatuna, aga Posche on oma raudvara ehk 911 suutnud veel paremaks autoks teha. Ja muide - see ei ole mitte mingisugune facelift, vaid tegu on täiesti uue autoga. Kuju kõlab ...

 
Xtra Motors - 3 ägedat autot ringrajal

Xtra Motors - 3 ägedat autot ringrajal

Mazda MX-5, Renault Clio R.S. Trophy ja Kia Proceed GT-l tunduvad esmapilgul täiesti erinevate autodena - meie aga viisime need kõik kolm auto24ringile ja leidsime neil siiski mitmeid ühiseid jooni. Millised ...

Tehnika TV - Tollised Canonid

Tehnika TV - Tollised Canonid

Peale mõningat pausi on Canon otsustanud üllitada korraga kaks pisikest ühetollise sensoriga kaamerat G5 X Mark II ja G7 X Mark III, mis peaksid lähiajal müügile jõudma. Miks neist on põhjust rääkida, selgub ...

Tehnika TV - FlyKly

Tehnika TV - FlyKly(2)

Milline on ilma ühegi juhtmeta elektriratas ning mis vahe on rattal ja rattal, selgub saatest.

Bike Motors - Honda Monkey Z125M

Bike Motors - Honda Monkey Z125M(3)

Kuidas sobitub kuuekümnendatest alguse saanud minimotikas tänase päevaga, selgub saatest.

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent(3)

Kui hästi või halvasti laabub asjatundmatutel turistidel elektritõukside laenutamine, selgub saatest.

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Budapesti ralli (The Budapest Rally) on Amsterdamist, Brüsselist, Lyonist ja Pariisist algav ning mööda maalilisi teid läbi Euroopa kulgev retroralli, mille lõpp-punktiks on Budapest. Teadaolevalt ainuke ...

Xtra Motors - BMW M Town

Xtra Motors - BMW M Town(1)

Ühel kuumal suvepäeval kutsuti meid külla BMW M-linna. Kus asub M-Town ja mis seal täpsemalt toimus, näed juba videost. 

 
Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Kui me Andresel eelmisel korral külas käisime, oli see sinine Mustang tema jaoks nii uus asi, et ta polnud sellega isegi veel kordagi rajale sõitma jõudnud. Seega nüüd uurimegi Andreselt, et kuidas olid uue ...