MOTORS24 TV

Tehnika TV - Oculus Quest

Tehnika TV - Oculus Quest

Glen proovib virtuaalmaailmas teha asju ja Kaspar proovib ära arvata, mis asjad need on. Kui hästi see välja tuleb, selgub saatest.

UUED MUDELID

Motors24 proovisõit - Audi A4 35 TFSI

Motors24 proovisõit - Audi A4 35 TFSI(42)

Audi A4 mudeliuuenduse käigus käidi üle lisaks auto esi- ja tagaosale ka auto küljejooned. Mis on aga hiljuti värskendatud A4 juures veel paremaks muutunud? See on A4 baasmudel, mis kannab tähist 35 ...

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Kell on saanud 1. mai pärastlõunal täpselt viis, kui Tartus Vabaduse puiestee Tartu kaubamaja tagusele lõigule sissesõidukeelu märgid paigaldatakse ning seitse veoautotäit Võrtsjärve enduro ekstreemkatse elemente kohale tuuakse. Vähem kui ööpäeva pärast peaks hetkel veel olematul rajal startima hulganisti hullumeelseid ekstreemenduro armastajaid.

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Fotod: Maria Karumets

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Erinevad rambid, tohutujämedad palgid, meetri kuni paarise läbimõõduga kaablirullid, koormatäis vanu rekkarehve, peenemad palgid, hulga puupakke, kännujuurikad. Kogu kupatusest peab valmima vähem kui 24 tunniga perfektselt ette valmistatud ekstreemkatse rada. Peakorraldaja Riho Kollist, motokeeli Lärm, käib paberid näpus asjalikult ringi ja jagab abilistele korraldusi. Kui Lärmilt küsida, kas mees on väheke närvis ka, sest rahvast tuleb palju ja aega ettevalmistusteks on vähe, vastab mees juba veidi rahunenuna, et algul oli ikka küll tohutu närv sees, aga nüüd hakkab juba laabuma. „Xanax on sees, mõjub hästi,“ naerab ta.

Palk palgi otsas

Kõige esimesena tuleb võistlejail üle saada pea meetrise läbimõõduga suurest palgist. Lärm uurib hoolega oma valgele A4 paberile pastakaga joonistatud skeemi ja tunnistab, et palju asju on veel lahtised ning selguvad alles võistluspäeva hommikuks. Paberile on visandatud erinevad takistused ja nende järjekorrad – just selle joonise alusel pannaksegi kogu suurvõistluse proloog paika. Kõige jämedamale palgile järgnevad veidi väiksema läbimõõduga palgid, mille vaheks on Lärmi sõnul umbes mootorratta pikkus. Edasi tuleb ületada kaks järjestikust tsirka kahemeetrise vahega palki, millele on tihedalt peale tõmmatud rekkarehvid. Rehvidega palkide otsas on takistused, et rehvid palgi pealt maha ei saaks tulla. Üle kümne aasta endurot sõitnud Lärmi sõnul on mitmeid erinevaid mooduseid, kuidas neist rehvidega palkidest üle saada. „Harjutama peab! Ja eks seal on omad trikid ja alati võib ju oma mootorratta sealt lihtsalt üle tõsta,“ seletab mees.

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Järgmisena tuleb läbi saada alast, kus palkidest tehtud kasti sees on pikali maas asetsevad rehvid. Sealt edasi on palgikasti sees puupakud, seejärel puujuurikad ja -kännud, millede keskel veel kaks risti palki. Kuna puupakud kipuvad veerema, arvab Lärm, et igaüks peaks sealt nii minema, kuis ise julgeb. Ta lisab, et selles kohas kukutakse palju. Siis tuleb sõita paralleelselt umbes neljakümne sentimeetrise jämedusega palgi kõrval ning seejärel teha üle palgi 90 kraadine pööre. Umbes taoline ekstreemsuste järjekord peaks Lärmi sõnul järgmisel päeval sõitjaid ees ootama.
Üsna keeruline takistus, mis vihmaga muutub ülilibedaks, on siledate laudadega löödud kolmnurkse umbes poolteise meetri kõrguse 45 kraadise nurga all takistus, pärast mida tulevad kohe palgid, üle millede lähevad kolmes kohas siledad lauad. Asja teeb keeruliseks see, et kohe pärast 45 kraadisest tõusust üles saamist ja sama nurga all langust tuleb tsikkel kiirelt reageerides saada palke ületavate laudade peale. Lärm näitab, et pikad palke ületavad lauad on kõigest 15 sentimeetri laiused. „Kui saad neile peale, oled kiire mees ja saad kiirelt sellest takistusest läbi või jääd sinna palkide vahele ukerdama.“ Lärm tunnistab, et see takistus on temale endale kõige keerukam. „Kolmnurgast üle saada pole raske, aga sealt sinna laudade peale rihtida on päris keeruline.“
Plaanis on rajale paigaldada ka üks Tähtverest BMX pargist toodud takistus, mis suunab sõitjad palkidest tehtud trepiga rekka käru platvormile. Kes palkidest üles ei julge minna, peab põikama rekka taha ning aega kaotades veidi lihtsama üles sõiduga platvormile saama. Edasine suund on rekka nina poole, kust kõvem sõitja lihtsalt üle ääre alla sõidab, algaja läheb pikemat teekonda pidi mööda lauda alla ja sõidab ümber rekka nina.


Alati on ka chicken way

Järgnevalt on plaanis samuti kaks valikut. Julgematele on Lärm lasknud valmis keevitada ja ehitada pealesõidurambi ja maandumisrambi, kuid kahe rambi vahepeal on kolmemeetrine õhulend. See on tema enda lemmiktakistus. Algajad saavad kiirema mooduse alternatiivina sõita läbi niinimetatud kummitoa ehk siis läbi õhus rippuvate autorehvide, mille all omakorda takistuseks taas üks palk.

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas


„Tuleb veel üks suht järsk ülestõus, mis viib minu bussi katusele ja sealt tuleb kohe allasõit,“ näitab Lärm takistusi, milledest üks on tema enda isiklik igapäevane sõiduvahend. Platsi peal on veel suur haavapalkide hunnik, mis ehituskobadega kokku tõmmatakse, et need laiali ei veereks. Hulk kaablirulle, milledest tuleb väike labürint, ja veel kaks 45 kraadise nurga all umbes meetri kõrgust laudadega löödud kolmnurka. Metallist redel viib lisaks ka üle kahe autoromu. Siis veel teise rekka käru platvormi peale ja alla ja lähebki aeg kinni. „Keerata paremat kätt nii palju kui oskused lubavad, mitte hullu panna ja tervelt proloog läbida, et ikka Võrtsu endurole edasi sõitma minna,“ ütleb Lärm sõitjatele, sest eelmisel aastal tuli paar luumurdu ka. „Tuleb endale ikka aru anda, selle pärast ongi ju chicken way (kergem, kuid aeganõudvam takistus) ka tehtud, ei pea alati raskemast elemendist minema, kui pole endas väga kindel.“
Lärm naerab, et kes see muu ikka selliseid lollusi välja mõtleb, kui mitte ta ise. Kuna mees on ise mitmetel välismaistel ekstreemenduro võistlustel käinud, polnud katsete jaoks tarvis erilist matemaatikat ega füüsikalisi valemeid välja nuputada – kõik on paika pandud puhtalt omaenese kogemuste põhjal.
Kui palju erineb meie väikse Tartu linna proloog Red Bull Romaniacsi proloogist? „Elemendid on sarnased, Rumeenias on suuremad ja ägedamad, rohkem hööveldatud laudadest asju ehitatud, viimasel üritusel oli juba liiga raskeks tehtud, 10. juubel oli, aga ega väga palju nüüd alla ka ei jää,“ räägib Lärm. Puudu on veel vaid tohutud kivimürakad, mida veoautodega Tartu kesklinna vedama ei hakanud.

Krossimehe rong on läinud

Mees tunnistab, et oma ürituse jaoks on ta palju välismaiste ekstreemendurode proloogidest malli võtnud. Lärm on käinud kaks korda Türgis Sea to Sky ekstreemendurol ning läheb sel suvel viiendat korda Rumeeniasse Red Bull Romaniacsile. „Kui kümme aastat tagasi sõitma sai hakatud, siis hakkas see üle palgi sõitmine meeldima ja tuli hästi välja ka, krossimeest minust ei saanud ja see rong on läinud. Äge on ja hea tunne, kui suudad sellistest rasketest asjadest kiiresti üle sõita,“ selgitab Lärm, mis teda selle ala juures köidab. Mees lisab, et vinge on ka see, kui saab ka Tartu kesklinnas inimestele säärast elamust pakkuda.

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas


Ehitustöö juures kõige keerukam on Lärmi jaoks olnud logistika, et kõik seitse rekkat õigete koormatega õigeks ajaks Tartusse saada. „Samas kui üritus läbi saab, peab see kõik paari tunniga siit ka kadunud olema. Muidu polekski ehk nii keeruline, kui vaid korraldamisega tegeleksin, aga tahan siin ise ka sõita ja mis veel eriti raskeks teeb asja, on see, et laupäeval on ju kohe Võrtsjärve enduro start,“ kirjeldab Lärm. Mees on kaks ja pool kuud igapäevaselt nende ürituste nimel tööd teinud. „Loodame, et vihma ei tule, siis läheb väga keeruliseks ja tuleb rohkem algajatele alternatiivvariante välja mõelda,“ ütleb Lärm neljapäeva õhtul lootuses, et järgmisel päeval paistab päike. Samal ajal on väljas vaid mõned plusskraadid ja taevataat kallab mõnuga vett alla.
Kokkuvõttes on Lärmi sõnul umbes kaks miljonit asja, mida meeles pidada alates kasvõi sellest, et kohtunikel vestid seljas oleksid. „Kui kõike seda üksinda teed, on päris raske, et asi toimiks. Abimehi muidugi on, aga ise pead ikkagi kõik otsast lõpuni üle kontrollima. Sa võid anda kellelegi kohustuse, aga pärast ikka lähed kontrollid üle.“
 

KOMMENTAARID

Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Tehnika TV - Oculus Quest

Tehnika TV - Oculus Quest

Glen proovib virtuaalmaailmas teha asju ja Kaspar proovib ära arvata, mis asjad need on. Kui hästi see välja tuleb, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Audi A4 35 TFSI

Motors24 proovisõit - Audi A4 35 TFSI(42)

Audi A4 mudeliuuenduse käigus käidi üle lisaks auto esi- ja tagaosale ka auto küljejooned. Mis on aga hiljuti värskendatud A4 juures veel paremaks muutunud? See on A4 baasmudel, mis kannab tähist 35 ...

Tehnika TV - Kui palju maksab hea heliga grammofon?

Tehnika TV - Kui palju maksab hea heliga grammofon?(2)

Vinüülimängijate hinnad algavad vähem kui sajast eurost ja ulatuvad viiekohaliste numbriteni. Kas erinevused helis on samuti sajakordsed, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Peugeot 208 GT Line

Motors24 proovisõit - Peugeot 208 GT Line(8)

Ka Peugeot' "pesamuna" on nüüd moodsa näo ja olekuga ning omab oma klassis ühte parimat välimust. Aga kuidas on lood uue 208 teiste omadustega? Mootorivalikus on pildilolev 1,2-liitrine R3 erinevates ...

Tehnika TV - Vinüülplaat või CD?

Tehnika TV - Vinüülplaat või CD?(4)

Grammofonid on taaskord kuum teema. Kas tõesti on siis vinüülisaund parem kui CD? Vastuseid, nagu selgub, on rohkem kui üks.

Motors24 proovisõit - BMW X6

Motors24 proovisõit - BMW X6(18)

BMW X6 võib julgelt nimetada autoks, mis käivitas 2000ndate esimesel kümnendil moodsate kupeedžiipide moevoolu. Nüüd on ka BMW konkurendid asunud hoolega kupeelikke džiipe tootma, kuid kas uus, kolmanda ...

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 4. osa

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 4. osa

Kolmandal sõidupäeval viib Margus Murakas meid järvejääle, kus on üks Kiale väga sobilik kiire ja lai rada. Saate lõpuks jõuab Kia tagasi oma koju ning uurime, milliseid kahjustusi suutsid Kiale tekitada ...

 
Tehnika TV - Samsung Galaxy S10 Lite, Note 10 Lite, A71 ja A51

Tehnika TV - Samsung Galaxy S10 Lite, Note 10 Lite, A71 ja A51

Nädala-paari pärast rabab Samsung meid tõenäoliselt uue supertelefoniga, aga seniks on pakkuda neli säästuversiooni. Millise neist peaks valima, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Land Rover Discovery Sport Hybrid

Motors24 proovisõit - Land Rover Discovery Sport Hybrid(15)

Kuigi uuendatud Discovery Sport näeb välja vägagi sarnane oma eelkäijaga, siis tegelikkuses peidab ennast selle kergelt uuendatud kere all muuhulgas ka täiesti uus platvorm. Kapoti all on nüüd ...

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 3. osa

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 3. osa

Käes on teine sõidupäev Arctic Driving Centeris ning laiem rada võimaldab rohkem lõbutsemist ja külg ees sõitmist. Peagi aga hakkab selguma, et kes tegelikult Kasparit sõitma õpetab - on see siis Margus ...

Tehnika TV - Garmini kellad

Tehnika TV - Garmini kellad(1)

Garmin üllitas eelmisel aastal nii palju nuti-spordikellasid, et nende kokkulugemine kestab siiani. Kuidas need kellad konkurentide kõrval paistavad, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Kia XCeed

Motors24 proovisõit - Kia XCeed (16)

Enamasti "valmistatakse" linnadžiibid mõne luukpära baasil ning tihtipeale iseloomustab neid madal kliirens ja kõrgemapoolne isteasend. Kia on aga uue XCeedi puhul lähenenud asjal natuke teistmoodi. ...

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 2. osa

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 2. osa(4)

Kui eelmises osas sai Kia treilerile aetud, siis kolm päeva hiljem saabusimegi Rovaniemi, kus meid parklas ootas juba meie uus sõber Stinger. Sealt võtsime suuna polaarjoonel asuvasse Shelli tanklasse, kust ...

Tehnika TV - CES 2020

Tehnika TV - CES 2020(1)

CES ehk Consumer Electronic Show Las Vegases on selleks aastaks taaskord minevik, aga millist tulevikku seal näidati, selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupé

Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupé(29)

Uue aasta esimene proovisõiduauto on midagi väga kiiret - see on neljaukseline luukpära, mis kiirendab "nullist sajani" vaid 3,4 sekundiga, kihutab kuni 310 km/h ning lisaks on see tänasel päeval kõige kiirem ...

Tehnika TV - Canon EOS M6 Mark II

Tehnika TV - Canon EOS M6 Mark II(3)

Canonit palavalt armastav Kaspar segab asjalikkusele pretendeerivat kaamerasaadet pidevalt oma iPhonega. Ja nii ei jäägi sõltumatul eksperdil Gleni esituses muud üle, kui proovida tulemuste põhjal eristada ...

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 1. osa

Rovaniemi Winter Driving Experience vs. Kia Stinger, 1. osa

Seekord sai lugu alguse sellest, et Kasparile helistas Margus Murakas, kes kutsus meid kaasa ühele põnevale talvisele sõiduüritusele. Aga nagu teemat uurides selgus, on selleks vaja kõigepealt leida üks sobiv ...

Uute sõiduautode müük tõusis 2019. aastal 4,7%

Uute sõiduautode müük tõusis 2019. aastal 4,7%

Eestis müüdi 2019. aastal kokku 26 589 uut sõiduautot, mis ületas 2018. aasta müügi 4,7 protsendiga.Detsembris kasvas uute sõiduautode müük väga tempokalt ületades 2018. aasta detsembri tulemuse koguni 69,5%, ...

Tehnika TV - Head uut aastat!

Tehnika TV - Head uut aastat!(1)

Uue aastakümne saabumise puhul meenutame rõõmu ja kurbusega eelmist.

Tehnika TV - DJI RoboMaster S1

Tehnika TV - DJI RoboMaster S1(2)

Lisaks õhudroonidele on DJI-l nüüd pakkuda ka maapealne versioon nimega RoboMaster S1. Kahjuks või õnneks saabub aga robootiline droon umbes tuhande algosana, mis tuleb ise kokku kruvida. Kuidas see kruvimine ...

Motors24 proovisõit - BMW 1. seeria

Motors24 proovisõit - BMW 1. seeria(23)

Seekord keerasime uue 1. seeria BMW nina Vanamõisa vabaõhukeskuse poole ja läksime sinna jõulusid otsima. Häid pühi kõigile!  Baasmootoriks on siin nähaolev 1,5-liitrine R3 bensiinimootor, aga saadaval ...

 
Tehnika TV - Google Pixel 4

Tehnika TV - Google Pixel 4

Kas Pixel 4 on tõepoolest maailma kõige kiiremini avanev Android-telefon, mis teeb maailma kõige ilusamaid pilte, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - SsangYong Korando

Motors24 proovisõit - SsangYong Korando(18)

Kui uue SsangYong Rextoniga sai proovisõidul käidud eelmisel kevadel, siis nüüd on Eestisse jõudnud ka täiesti uus Rextoni väiksem vend Korando.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (SsangYong Korando ...

Tehnika TV - GoPro Hero 8 Black ja Max

Tehnika TV - GoPro Hero 8 Black ja Max

GoPro uus mudelivalik toob palju muutusi. Kui toredad need muutused on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLS

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLS(33)

Linnadžiipide S-klass ehk Mercedes-Benz GLS on nüüd uus nii sisult kui ka vormilt. Ja muuhulgas on see auto nüüd veel suurem nii välis- kui ka sisemõõtmetelt.  Pikk sai veel pikemaks - teljevahele lisandus ...

Tehnika TV - Juhtmevabad kõrvaklapid

Tehnika TV - Juhtmevabad kõrvaklapid(13)

Tegelikult oleks õige öelda: juhtmevabad kõrvapealsed aktiivse mürasummutusega kõrvaklapid hinnaga 130 kuni 499 eurot. Milline on vanade ja noorte esikolmik, selgub saatest. Jaanuarikuu Digist selgub aga nii ...

Motors24 proovisõit - Mazda CX-30

Motors24 proovisõit - Mazda CX-30(12)

Kui on vaja Mazda CX-3 ja CX-5 vahele üks uus mudel juurde tekitada, siis mis sellele nimeks panna? Võib kõlada uskumatuna, aga õige vastus on siinkohal CX-30 ja tegelikult on selliseks nimevalikuks ka ...

Tehnika TV - DJI Mavic Mini

Tehnika TV - DJI Mavic Mini

Peale pikemat pausi on DJI-l taaskord ette näidata uus droon. Kui hästi õnnestub selle käsitsemine droonikaugeks jäänud inimestel, selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - Renault Clio 5

Motors24 proovisõit - Renault Clio 5(18)

Uus, viienda põlvkonna Renault Clio näeb välja üsnagi sarnane eelmise ehk neljanda põlvkonna Clioga - tegelikkuses on aga tegu täiesti uue autoga, mis erinevalt paljudest teistest uutest automudelitest on ...

Tehnika TV - Huawei Mate 30 Pro

Tehnika TV - Huawei Mate 30 Pro(2)

Telefon, mida osta ei saa, on nüüd kohale jõudnud. Aga kui saaks, kas peaks, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - BMW 745Le iPerformance

Motors24 proovisõit - BMW 745Le iPerformance(22)

Kui sageli võib kuulda ütlust, et vaadake uut S-klassi ja siis saate teada, kuhu automaailm lähiaastatel suundumas on, siis tegelikult võib ka nii A8-l kui ka 7. seerial uusi ja huvitavaid tehnilisi lahendusi ...

Tehnika TV - Huawei Watch GT2 nutikell

Tehnika TV - Huawei Watch GT2 nutikell(1)

Kas Huawei uues nutikellas on rohkem nutti või sporti, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Passat Alltrack

Motors24 proovisõit - Volkswagen Passat Alltrack(61)

Passat Alltrack on paar sentimeetrit kõrgema kliirensi, alati universaalkere ja nelikveoga Passat. Aga see roheline Alltrack on hiljuti mudeliuuenduse läbinud kõige uuem Passat.  Kõik on ...

Tehnika TV - Televiisorid

Tehnika TV - Televiisorid(7)

Kas ULED, OLED ja QLED on peaaegu üks ja sama? Kas vähem kui 1000 euroga saab hea 55 tollise teleri? Kas telerit on üleüldse vaja? Mõned vastused selguvad saatest, aga pikemalt saab televiisoritest lugeda ...

Motors24 proovisõit - Lincoln Navigator Black Label

Motors24 proovisõit - Lincoln Navigator Black Label(52)

Lincoln Navigator on Cadillac Escalade'i kõrval auto, mis on hea näide ehedast Ameerika luksusdžiibist. Kuidas sõidab suur, väikese stuudiokorteri mõõdus linnamaastur, selgub saatest.  Proovisõiduauto ...

 
Tehnika TV - OnePlus 7T

Tehnika TV - OnePlus 7T(3)

Palju on OnePlusil plusse ja kas leiduvad ka mõned miinused, selgub tänasest saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Golf GTI TCR

Motors24 proovisõit - Volkswagen Golf GTI TCR(18)

Volkswagen GTI on teiste kiirete ja kuumade esiveoliste luukpärade kõrval veidi varju jäänud nii sõiduomaduste kui ka jõunumbrite poolest. Seega otsustas nüüd, napilt enne 8. põlvkonna esitlust, esiveolisele ...

Tehnika TV - iPhone 11

Tehnika TV - iPhone 11(6)

Loomulikult teeb iPhone 11 väga ilusaid pilte ja on üldse äge telefon, aga. Mis on need agad ja palju neid on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volvo XC90 T8 Twin Engine

Motors24 proovisõit - Volvo XC90 T8 Twin Engine(15)

Volvo XC90 teine põlvkond oli esimene "uue ajastu" Volvo, mis sai kohe vägagi populaarseks ning pälvis kiirelt ka kena portsu erinevaid auhindasid. Paraku, nagu esimeste vasikatega ikka, olid ka uuel XC90-l ...

Tehnika TV - Sony Xperia 5

Tehnika TV - Sony Xperia 5

Sony on tagasi uue ja sileda telefoniga, millega saab muuhulgas filmida nii nagu kinokaameratega. Kuidas see päriselt õnnestub, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass(11)

V-klass sai hiljutise mudeliuuenduse käigus ühe väga olulise täienduse, mis muutis selle bussi palju paremaks. Mis see täpsemalt on, selgub saatest.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Mercedes-Benz V ...

E-liikurite hooaja lõputreff "Electrified"

E-liikurite hooaja lõputreff "Electrified"(2)

Kui sinu liikumisvahendite hulka kuulub elektritõuks, elektriratas, elektrirula, üherattaline, Onewheel või mistahes muu personaalne elektriliikur, oled oma (e-)sõbraga väga oodatud e-liikurite hooaja ...

 
Tehnika TV - Samsung Galaxy Note10+

Tehnika TV - Samsung Galaxy Note10+(3)

Laupäeval 12. oktoobril kell 12 on kõik elektriliikurite omanikud oodatud siia üritusele.  Aga miks tuleb Samsung Galaxy Note 10 asemel osta Samsung Galaxy Note 10+, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Ford Ranger Wildtrak

Motors24 proovisõit - Ford Ranger Wildtrak(29)

Ford Ranger on VW Amaroki kõrval üks kastikatest, mis on saadaval ka vägagi edevas varustuses ning mida võib julgelt nimetada ka elustiiliautoks. Aga käesoleva mudeliuuenduse kõige suurem uudis on hoopis selle ...

Tehnika TV - Insta360 Evo ja One X minikaamerad

Tehnika TV - Insta360 Evo ja One X minikaamerad(2)

Tänases saates selgub muuhulgas, miks droone enam vaja pole ja kuidas 360 kraadi ulatuses nägevast Insta360 One X-st kiirelt Insta180 One X teha.

Motors24 proovisõit - Porsche 718 Cayman GTS

Motors24 proovisõit - Porsche 718 Cayman GTS(3)

Kuna "pisikesi" Porschesid ehk Caymani ja Boxsterit nimetatakse rahvasuus vahel ka säästu-Porschedeks, siis otsustasime välja uurida, et kuidas siis lood tegelikult on. Fakt on see, et hinnapoolest on Cayman ...

Tehnika TV - GPad Svan elektritõuks

Tehnika TV - GPad Svan elektritõuks

Lõpuks on Ninebot ES1 saanud endale kodumaise konkurendi. Kas konkurent on ilusam või aeglasem, selgub saatest. Muuhulgas uurisime ka möödakäijatelt, mida nad üleüldse elektritõuksidest arvavad.

Motors24 proovisõit - Škoda Scala

Motors24 proovisõit - Škoda Scala(22)

Kuigi uued Škoda mudelid saavad pea alati kiidusõnu, on nende tooteportfellis senimaani olnud ka üks igatpidi märkamatu Rapid. Nüüd on otsustanud Škoda ka selle segmendi käsile võtta, tuues turule uue Scala, ...

Tehnika TV - Onewheel

Tehnika TV - Onewheel

Lõpuks on saatesse jõudnud üherattaline rula nimega Onewheel. Millele Kaspar proovib peale astuda, aga Glenile tuleb hoopis pisar silma – miks, selgub saatest. 

 
Motors24 proovisõit - Renault Megane R.S. Trophy

Motors24 proovisõit - Renault Megane R.S. Trophy

Megane R.S on saanud veel võimsamaks ja kiiremaks ning lisanime Trophy - ikka selleks, et Honda Civic Type R-iga veel jõulisemalt rinda pista.  Trophy tähendab ka seda, et see 1.8-liitrine mootor sai ...