MOTORS24 TV

Motors24 proovisõit - Škoda Scala

Motors24 proovisõit - Škoda Scala(7)

Kuigi uued Škoda mudelid saavad pea alati kiidusõnu, on nende tooteportfellis senimaani olnud ka üks igatpidi märkamatu Rapid. Nüüd on otsustanud Škoda ka selle segmendi käsile võtta, tuues turule uue Scala, ...

TEHNIKA TV

Tehnika TV - Onewheel

Tehnika TV - Onewheel

Lõpuks on saatesse jõudnud üherattaline rula nimega Onewheel. Millele Kaspar proovib peale astuda, aga Glenile tuleb hoopis pisar silma – miks, selgub saatest. 

Lexuse hübriidajamiga ideeauto LF-Gh

Lexuse hübriid-ideeauto LF-Gh teeb ülemaailmse debüüdi New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel 2011. Ideeauto, mis on valmis ümber mõtestama esmaklassilise grand touring sedaani olemust, jääb Lexuse väljapanekut kaunistama 1. maini.
Lexuse disainiosakonna disainerid alustasid tööd puhtalt lehelt, seades eesmärgiks täiusliku sulami stiilist, jõudlusest, efektiivsusest ja keskkonnasõbralikkusest tipptasemel grand touring sedaani kehastuses, püüdes samas rakendada nüüdisaegset perspektiivset tehnoloogiat. Selle mõtteharjutuse jooksul on ümber kujundatud aastast 2001 aluseks olnud automargi disainifilosoofia LFinesse määratlus, millele on lisandunud jõulisem ja selgepiirilisem visand tippauto olemuse ja tuleviku kohta. Tulemuseks on ideeauto LF-Gh koos originaalsete mõtete ja ideedega, mis võivad üle kanduda Lexuse tulevastele sõidukitele.
Grand touring’i traditsioonides
Mudeliga LF-Gh viib Lexus grand touring sedaani idee ühe sammu võrra edasi. LF-Gh töötati välja kõrgjõudlusega ideeautona, mis on suuteline pakkuma muljetavaldavat sõidukogemust ning transportima sõitjaid mugavalt ja kiiresti pika maa taha. 
Jõuline lai hoiak vastab eesmärgile pakkuda innustavat dünaamilist elamust maanteel. Põhimõtteliselt on need dünaamilise ja tundliku sedaani proportsioonid kaasaegsel tagarattaveoga platvormil. Erilaadne sõiduki ülemine osa ei tee järeleandmisi sõitjate võimalikes funktsionaalsetes eelistustes, nagu näiteks heldelt ruumi kõigile neljale sõitjale, avar panipaik pakkidele ja suurepärane nähtavus sõidusuunas.
LED-valgustus viitab uute materjalide, elektrooniliste ja dünaamiliste süsteemide hulgale ning ulatusele, mis kindlustavad sellele ideesõidukile ajakohase töövõime, juhitavuse ja ohutuse. Kokkuvõttes kehastab ideeauto LF-Gh stiil Lexuse ehtsa grand touring sedaani tõelist olemust.
Lexuse hübriidajamiga ideeauto LF-Gh
Põnev ja jõuline, kuid siiski kerge ja dünaamiline
Eestvaates jätavad kujunduselemendid üpris veenva mulje, sealhulgas tugevajooneline iluvõre, mis väljendab Lexuse otsusekindlat palet, andes oma panuse radiaatori ja pidurite ventileerimiskanalite talitlusele ning moodustades olulise elemendi eeskujuliku aerodünaamika suutlikkuse saavutamisel. LF-Gh igas joones võib aimata kuju ja funktsiooni ühtsust. Näiteks voolab õhk sisse ainulaadsete vertikaalsete LED-udulaternate kõrval asuvatest sisselaskeavadest ja väljub samasugustest kitsastest väljundavadest, mis järgivad tagatulede kõverust tagumisel veerandpaneelil. Ideeauto juures katsetatakse ka traditsiooniliste elementide, näiteks küljepeeglite ja uksekäepidemete minimeerimist, et rõhutada sõiduki saledat joont ja parandada aerodünaamikat.
Agressiivne iluvõre on tugev kujunduselement, mis annab oma panuse LF-Gh lugupidamist väärivale staatusele, mängides samas olulist rolli ka õhuvoolu suunamisel ja stabiilsuse parandamisel. See on keskne omadus, mis ühendab erilaadse stiili tehnilise funktsionaalsusega, ohverdamata seejuures kumbagi aspekti, ja leiab kindlasti rakendamist Lexuse tulevaste mudelite juures.
Lexuse hübriidajamiga ideeauto LF-GhAtleetlik ja tugev poos saavutatakse koonja kere ning pikliku salongi kontrasti teel, millele lisanduvad laiust rõhutavad eesmised ja tagumised rattakoopad. Dünaamilised esitiivad loovad aktiivse liikumise mulje, surudes sõiduki allapoole ja tekitades madala, teepinnale liibuva raskuskeskme. Mootoriruumi tõstetud kate vihjab rakendusvalmis ja võimsale jõudluspotentsiaalile. Tagaplatvormil on tugev eenduv keskkaas, mis lubab õhul sujuvalt tahapoole libiseda, suundudes ladusalt tagumistesse põrkeraudadesse. 20-tolliste rataste keskpunktist võrsuvad skulptuursed dünaamilised topeltkodarad võimendavad kaasakiskuva sõiduelamuse instinktiivset mõju.
Lexuse konstruktorid on osavalt ära kasutanud suurema laiuse, mis pakub avara pinna iseäralike ümbritsevate LED-tagatulede jaoks. Erilaadsete tagatulede ja detailirohkete peegeldite kasutamine punaste laternaklaaside taga loovad võimsa visuaalse mulje. Kitsaste kroomehiste nutikas kasutamine põrkeraua väljalasketoru ja integreeritud difuusori juures lisab peenekoelise tipptaseme varjundi. Ainulaadsed LED-esilaternad ja sõltumatud L-kujulised LED-päevasõidutuled kindlustavad Lexusele välisilme, mis ei sarnane ühelegi teisele teel liikuvale autole.
Meeldiv sisustus
Lexuse hübriidajamiga ideeauto LF-Gh Tumeda toonklaasi taga võib aimata uhiuue, tulevikku suunatud Lexuse interjööri. LF-Gh salong on sündinud väiksemagi üksikasja ülitäpse ümberkujundamise teel eesmärgiga luua sisustus, mille keskmes on auto juht. Juhikoht hõlmab suurepärase nähtavusega näidikupaneeli ja kasutajasõbralikku konsooli. Ehtsad kõrgkvaliteetsed materjalid ja rikkalikud peenviimistlusega detailid aitavad luua sõitjate ruumi, mis vastab ideele küpsest grand touring sedaanist. Selline sisustus on mõeldud tarbijatele, kes hindavad kõrget kvaliteeti ning pööravad erilist rõhku detailidele.
Hübriidajam
Ees iluvõrel ja taga pakiruumil asuvad Lexuse hübriidajami sinised LED-embleemid viitavad kavatsusele pakkuda tõsist konkurentsi ökonoomsuse ja jõudluse vallas. Tagumine iluääristega skulptuurne väljalasketoru annab tunnistust ülipuhtast viimistletud välisilmest, minimeerides väljalaskesüsteemi juuresolekut ja vihjates varjamatult heitgaasi olulisele vähenemisele. Tervikuna rõhutab kogu tulemus, et hübriid-ideeauto on ette nähtud tulevaste ülimalt madalate emissiooninõuete jaoks.
LF-Gh konstruktsioon toetab tehnoloogiat, mis muudab praegust arusaama tippklassi luksusauto võimsuse, efektiivsuse, ohutuse ja keskkonnasäästlikuse osas.
Lexuse ideeauto LF-Gh tehnilised andmed
Veosüsteem - Lexuse hübriidajam
Pikkus (mm) - 4,890
Laius (mm) - 1,870
Kõrgus (mm) - 1,450
Teljevahe (mm) - 2,850
Rehvi mõõdud (ees) - P245/35R20
Rehvi mõõdud (taga) - P285/30R20

KOMMENTAARID

Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Motors24 proovisõit - Škoda Scala

Motors24 proovisõit - Škoda Scala(7)

Kuigi uued Škoda mudelid saavad pea alati kiidusõnu, on nende tooteportfellis senimaani olnud ka üks igatpidi märkamatu Rapid. Nüüd on otsustanud Škoda ka selle segmendi käsile võtta, tuues turule uue Scala, ...

Tehnika TV - Onewheel

Tehnika TV - Onewheel

Lõpuks on saatesse jõudnud üherattaline rula nimega Onewheel. Millele Kaspar proovib peale astuda, aga Glenile tuleb hoopis pisar silma – miks, selgub saatest. 

Motors24 proovisõit - Renault Megane R.S. Trophy

Motors24 proovisõit - Renault Megane R.S. Trophy

Megane R.S on saanud veel võimsamaks ja kiiremaks ning lisanime Trophy - ikka selleks, et Honda Civic Type R-iga veel jõulisemalt rinda pista.  Trophy tähendab ka seda, et see 1.8-liitrine mootor sai ...

Xtra Motors - Mercedes-Benz Star Experience 2019

Xtra Motors - Mercedes-Benz Star Experience 2019

Silberauto ja Mercedes-Benz korraldasid ka sellel aastal proovisõidupäeva, mis kandis nime Mercedes-Benz Star Experience. Nagu heaks tavaks saanud, siis oli proovimiseks nii AMG mudelid ringrajal kui ka muudki ...

Tehnika TV - IFA 2019

Tehnika TV - IFA 2019(5)

Täna saab läbi järjekordne IFA ja Glen on järjekordselt Berliinist tagasi asjade ja juttudega.

Motors24 proovisõit - Seat Tarraco

Motors24 proovisõit - Seat Tarraco(19)

Tarraco on esimene linnadžiip Seati valikus, millel saab näha autotootja värsket disainikeelt ning millel on valikus ka 7 istekohta.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Seat Tarraco 2,0 TSI ...

Tehnika TV - Citycoco elektriroller

Tehnika TV - Citycoco elektriroller

E-roller andis meile proovimiseks ühe paksurattalise elektriliikuri, millel nimeks Citycoco CP-1. Kuidas proovimine läks, selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne Turbo Coupé

Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne Turbo Coupé(14)

Kaspar on senimaani alati rääkinud, et Porsche Cayenne on üks kõige parem linnadžiip. Aga paraku pidi ta oma arvamust hiljuti muutma, sest tegelikult on üks teine džiip veel parem kui Cayenne..    ...

Truck Motors - uus Mercedes-Benz Actros

Truck Motors - uus Mercedes-Benz Actros(1)

Uue Actrose suurimaks väliseks uuenduseks on kindlasti suurte küljepeeglite kadumine ning nende asendamine kaamerate ja ekraanidega. Aga see pole sugugi ainus uuendus, sest auto on saanud ka palju targemaks ja ...

Bike Motors - Honda Gold Wing Tour DCT

Bike Motors - Honda Gold Wing Tour DCT(4)

Honda "kaherattaline auto" on nüüd väiksem ja kiirem. Aga kas ka parem?

Tehnika TV - Sony ja Sennheiser

Tehnika TV - Sony ja Sennheiser

Vaatamata kilomeetripikkustele nimedele, on tuliuued Sony WF-1000XM3 ja vähem-uued Sennheiser Momentum True Wireless väga miniatuursed kõrvaklapid ehk moodsalt väljendudes nuppkuularid. Sony on neisse ...

Motors24 proovisõit - Jeep Wrangler

Motors24 proovisõit - Jeep Wrangler(1)

Jeep Wrangler on üks legendaarne maastikuauto, mis on tuntud oma heade maastikuomaduste, aga ka kohati robustsevõitu sõiduomaduste poolest. Uus mudel on nüüd küll väidetavalt oluliselt kasutajasõbralikum, aga ...

Truck Motors - Scania Driver Competition 2019 finaal

Truck Motors - Scania Driver Competition 2019 finaal

Risto, kes armastab aeg-ajalt veokijuhtide võistlustel käia, osales ka sel kevadel Scania Eesti poolt korraldataval Scania Driver Competitionil. Seal läks tal seekord aga suisa nii hästi, et Eesti esinumbrina ...

Tehnika TV - GPad Evo Max ja GPad Blade rulad

Tehnika TV - GPad Evo Max ja GPad Blade rulad

GPad on valmis saanud kaks uut rula, millest üks on kiire ja teine on ilus. Kui kiire ja kui ilus, selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5

Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5(15)

Volvo sõnul on S60 puhul tegemist eelkõige juhile orienteeritud autoga. Ja see on ilmselge vihje, et kuulsale Saksa kolmikule on proovitud taaskord konkurenti luua.  Nagu tavaks saanud - 2-liitrine ...

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL(1)

Google Pixel 3 ja 3 XL olid, või õigemini on väga head nutitelefonid. Aga mitte just liiga odavad. Seda viga proovis Google parandada a-nimeliste säästuversioonidega. Kui hästi see õnnestus, selgub saatest.

Tehnika TV - Honda Super Cub

Tehnika TV - Honda Super Cub(3)

Rohkem kui sada miljonit inimest on otsustanud, et just see kaherattaline liikur on nende jaoks parim. Kas nad tegid ka hea otsuse, võib selguda saatest.

Motors24 proovisõit - Porsche 911 Carrera 4S

Motors24 proovisõit - Porsche 911 Carrera 4S(16)

See võib tunduda küll uskumatuna, aga Posche on oma raudvara ehk 911 suutnud veel paremaks autoks teha. Ja muide - see ei ole mitte mingisugune facelift, vaid tegu on täiesti uue autoga. Kuju kõlab ...

Xtra Motors - 3 ägedat autot ringrajal

Xtra Motors - 3 ägedat autot ringrajal

Mazda MX-5, Renault Clio R.S. Trophy ja Kia Proceed GT-l tunduvad esmapilgul täiesti erinevate autodena - meie aga viisime need kõik kolm auto24ringile ja leidsime neil siiski mitmeid ühiseid jooni. Millised ...

Tehnika TV - Tollised Canonid

Tehnika TV - Tollised Canonid

Peale mõningat pausi on Canon otsustanud üllitada korraga kaks pisikest ühetollise sensoriga kaamerat G5 X Mark II ja G7 X Mark III, mis peaksid lähiajal müügile jõudma. Miks neist on põhjust rääkida, selgub ...

Tehnika TV - FlyKly

Tehnika TV - FlyKly(2)

Milline on ilma ühegi juhtmeta elektriratas ning mis vahe on rattal ja rattal, selgub saatest.

 
Bike Motors - Honda Monkey Z125M

Bike Motors - Honda Monkey Z125M(3)

Kuidas sobitub kuuekümnendatest alguse saanud minimotikas tänase päevaga, selgub saatest.

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent(3)

Kui hästi või halvasti laabub asjatundmatutel turistidel elektritõukside laenutamine, selgub saatest.

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Budapesti ralli (The Budapest Rally) on Amsterdamist, Brüsselist, Lyonist ja Pariisist algav ning mööda maalilisi teid läbi Euroopa kulgev retroralli, mille lõpp-punktiks on Budapest. Teadaolevalt ainuke ...

Xtra Motors - BMW M Town

Xtra Motors - BMW M Town(1)

Ühel kuumal suvepäeval kutsuti meid külla BMW M-linna. Kus asub M-Town ja mis seal täpsemalt toimus, näed juba videost. 

Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Kui me Andresel eelmisel korral külas käisime, oli see sinine Mustang tema jaoks nii uus asi, et ta polnud sellega isegi veel kordagi rajale sõitma jõudnud. Seega nüüd uurimegi Andreselt, et kuidas olid uue ...

Tehnika TV - DJI Osmo Action

Tehnika TV - DJI Osmo Action

Kas Osmo Action lendab paremini kui GoPro Karma, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Toyota RAV4

Motors24 proovisõit - Toyota RAV4(46)

Kui esimese põlvkonna RAV4 puhul oli tegu kompaktse linnadžiibiga, siis tänaseks on auto pikkusele lisandunud pea pool meetrit ning tegu on ühe igati suure ja mahuka pereautoga.  Nagu Toyotadel kombeks ...

 
Tehnika TV - Scott ja Cube

Tehnika TV - Scott ja Cube(2)

Täna on teemaks elektrilised jalgrattad ehk pedelecid. Kas elektriline maastikuratas on hea mõte ja miks on Boschi keskjooksumootor parem rummusisesest, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Lexus UX 250h

Motors24 proovisõit - Lexus UX 250h(4)

Lexuse tootevalikust on senimaani puudunud väike linnadžiip. Nüüdseks on see viga parandatud ning uus väikeauto kannab nime UX. Ja loomulikult, nagu Lexusele kohane, on see auto saadaval ka hübriidina.  ...

Motors24 proovisõit - Porsche Super traktor

Motors24 proovisõit - Porsche Super traktor

Kevadel, samaaegselt Porsche 992 Eesti esitlusega, sai Porsche Eesti töökojas valmis ka üks põnev Porsche nime kandev neljarattaline, mis aga pole sugugi sportauto ja kannab nime Porsche-Diesel Super 308N. 

Tehnika TV - Nokia 9 Pureview

Tehnika TV - Nokia 9 Pureview

Aastad mööduvad, aga Pureview jääb. Kuidas need aastad Nokia ambitsioonikale supertelefonile on mõjunud, selgub saatest.

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 2. osa

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 2. osa(2)

Jätkame "ilusalongi" juttudega ning oleme külas Dr. Dipil, kus Kaspari Mercedes on läbimas põhjalikku noorenduskuuri ning vaatame, milline siis näeb välja auto 4 päeva hiljem. 

Motors24 proovisõit - Audi e-tron

Motors24 proovisõit - Audi e-tron(14)

Elektriautod muutuvad üha sarnasemaks "tavaliste" autodega - seda võib öelda nii Jaguar I-Pace'i kui ka Nissan Leafi teine generatsiooni kohta. Järgmise sammu on teinud Audi, kelle uus elektriline e-tron näeb ...

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 1. osa

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 1. osa

Seekord sõidab Kaspar oma autoga otse "ilusalongi", mil nimeks Dr. Dip. Aga enne iluprotseduuridega alustamist räägime ka plastidipist ning vesiprindist, millega on võimalik lihtsasti oma autot omanäolisemaks ...

 
Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 2.osa

Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 2.osa(2)

Täna on vaatluse all neli kõikide miilide tõuksi – GPad Joyride, Minimotors Speedway IV, Inokim OX ja Minimotors Dualtron Ultra. Kas mäkketõusu võidab innukas spordimees jalgrattal või vastupidi, selgub ...

Motors24 proovisõit - Mazda 3

Motors24 proovisõit - Mazda 3(22)

Uus Mazda 3 on hetkel üks kõige ilusama välisdisainiga Jaapani luukpärasid - ja lisaks sellele on ka auto sees leiduv materjalivalik vägagi kvaliteetne. Mazda jätkab endiselt vabalthingavate ...

Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 1. osa

Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 1. osa(4)

Täna on vaatluse all neli viimase miili tõuksi – GPad Lite Max, Ninebot ES1, Xiaomi M365 ja e-TWOW Eco. Kui kiiresti saab nendega mäest üles sõita, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLE 300d

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLE 300d(5)

Täna astub meie kaamerate ette näitleja ja naljamees Märt Avandi, kes on juba aastaid tegelenud ka heategevusliku Pardiralli korraldamisega. Kuidas aga on selle kõigega seotud Ott Tänak ning mida arvab Märt ...

Tehnika TV - Huawei P30 Lite

Tehnika TV - Huawei P30 Lite

Huawei telefonid võivad ju olla head ja ilusad, aga kas neid üldse tohib enam osta, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Land Rover Range Rover Evoque

Motors24 proovisõit - Land Rover Range Rover Evoque(7)

Kuna Evoque on algusest peale olnud pigem naistele mõeldud auto, siis kutsus Kaspar endale seekord appi hiljuti emaks saanud Getter Jaani, kellega koos nad asuvadki uut Evoque'i hindama. 

Tehnika TV - Canon EOS RP

Tehnika TV - Canon EOS RP

Miks võiks mobiili asemel teha mõned pildid fotoaparaadiga? Vastus selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne S

Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne S(4)

Porsche Cayenne on alati olnud juhitavuse poolest üks parimaid linnadžiipe. Ja nüüd, koos viimase mudeliuuendusega, on ta tõenäoliselt ka üks kõige ilusam linnadžiip.  Cayenne S tähendab 2,9-liitrise ...

Tehnika TV - iPad

Tehnika TV - iPad(4)

Kaspar presenteerib uut logo ja Glen on keerulises olukorras. Millises täpsemalt, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Subaru Forester e-Boxer

Motors24 proovisõit - Subaru Forester e-Boxer(18)

Uut Subaru Foresteri asjatundmatuma pilguga vaadates võib tunduda isegi, et auto on täpselt samasuguseks jäänud. Tegelikkus on aga see, et auto täiesti uus - alates selle platvormist kuni uue hübriidse ...

Tehnika TV - Nikon Coolpix P1000 ja Sony A6400

Tehnika TV - Nikon Coolpix P1000 ja Sony A6400(5)

Täna vaatab Glen kilomeetri kauguselt Eesti lippu ja Kaspar autofookustab 0,02 sekundiga.

Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT S

Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT S(12)

Sportautosid, millel kapoti all üle 500 hobujõu, meie proovisõidurubriiki just liiga tihti ei sattu. Seda suurem aga oli rõõm võtta see 2015. mudeliaasta AMG GT S ning teha sellega väike proovisõit. Ja nagu ...

Tehnika TV - HTC Vive Focus

Tehnika TV - HTC Vive Focus

Olge hoiatatud – tänane saade sisaldab audiovisuaalset sisu, mis ei sobi alaealistele. Milline see sisu on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Crafter

Motors24 proovisõit - Volkswagen Crafter(14)

Volkswageni kõige suuremad kaubikud ja bussid on viimase kahe põlvkonna jooksul kandnud Crafteri nime ning eelmise põlvkonna Crafter oli tegelikult hoopis Mercedes-Benz Sprinteri lähisugulane. Nüüd on ...

 
Tehnika TV - Huawei P30 Pro

Tehnika TV - Huawei P30 Pro(4)

Kokku 5 kaamerat ja täpselt 100 megapikslit. Ja 8,5 kordne optiline suum. Ja see pole veel kõik, sest Huawei uus superkaameratelefon näeb ka pimedas kohas. Mis seal näha on, selgub saates.